Cafébesök som lovat

      1 kommentar till Cafébesök som lovat

Idag blev det äntligen av, det utlottade cafébesöket. I strålande solsken, det bästa vårväder man kan tänka sig, tog vi oss till Strandcafét i Nagu gästhamn. Ena mumsade på kaffe o feta-pesto-soltorkadtomatmuffins och andra på te och croissant med apelsinmarmelad medan vi pratade om ditt och datt.

IMG_0576x800

När vi förbättrat världen så där passligt gick vi en liten bit längs stranden. Jag hade tagit kameran med mig och ville passa på och fota Viveca lite. Det är så otroligt roligt att fota människor! Idag var det ändå otroligt utmanande i det gassande solskenet. Det blir så skarpa skuggor att det är svårt att få till vettiga bilder. Roligt hade vi båda och planerade bums att det här måste få en fortsättning!

1 thought on “Cafébesök som lovat

  1. Viveca

    Tusen tack för en superfin vinst!!! Kul att förbättra världen litegrann och roligt att leka modell. Lärde ju mig en hel del själv också, jag som inte fotograferar.

Comments are closed.